איך מורידים עובש

איך מורידים עובש?

אחת התופעות הלא אסתטיות ואף המעיקות בתחזוקת הבית היא בעיה של עובש שיכול להיגרם בשל שלל סיבות שחשוב לטפל בהן בהקדם, וזאת כדי למנוע היווצרות של כתמי עובש נוספים כמו גם של לחות, התקלפות צבע בקירות והסבת נזק לחפצים.

להצעת מחיר לשירותי נקיון צרו קשר ונחזור בהקדם!

ניתן גם להתקשר: 072-3301416

עובש יכול להיווצר בכל מבנה והוא מגיע בעיקר למבנים שאין בהם אוויר או שרמת הלחות בהן גבוהה במיוחד.

אבל מהם הגורמים לעובש וכיצד נמנעים ומסירים? כל המידע והטיפים החשובים בהמשך.

עובש, כפי שהזכרנו, הינו בעיה שכיחה שנוצרת בעיקר במבנים ישנים, כאלה שהלחות בהם רבה ובמבנים שאינם ממוגנים בצורה טובה כלפי פטריות ושאר תופעות שנגרמות בשל בנייה לא תקינה ושאר סיבות.

מהן הסיבות להופעתו של עובש על גבי קירות?

להופעה של עובש על גבי קירות במנים שונים ישנן מגוון סיבות, ביניהן:

לחות – מבנים שיש בהם לחות יהיו כאלה אשר יותר מועדים לצבירה של מים ועובש בקירות, ברצפות ועל גבי משטחים וחפצים.

העדר ניקיון – גם מי שאינו מנקה את החלל על בסיס קבוע, מי שלא שואב מייבש ומגן על הקירות והחפצים עלול להיתקל בתופעת העובש.

איטום לא הרמטי – במבנים ישנים בדרך כלל שבהם לא נעשה איטום נכון ומקצועי ייסבלו הדיירים מתופעה זאת.

נזילות – גם במידה וישנן נזילות מהקירות, מהגג מחלונות לא אטומים: תחול התנפחות של הקיר בשל לחות וכניסת מים ובכך תתחרש היווצרות עובש במבנה.

אז כיצד נמנעים מהתופעה?

על מנת להימנע מעובש חשוב לבצע איטום נכון של הקירות, להשתמש בחומרים סופגי לחות כדי למנוע לחות במקומות שאינם מאווררים או יבשים, יש להשתמש בחומרים ייעודים למניעת עובש ולכלוך, כמו גם שיש לאטום מוצרים לחים באזור המזווה והמטבח, ולמנוע נזילות באזור השירותים כמו גם לטפל בעובש ולחות באמצעות חברות מקצועיות העוסקות בתחום טיפול בעובש.

איך מורידים עובש?

כדי לנסות להוריד לבד את הכתמים השחורים, הירוקים ואף הפרוותיים(!) שנוצרים על גבי הקירות ובמקרים חמורים גם על גבי חפצים, מומלץ להיעזר בחברות מקצועיות שיודעות לבצע הסרה מקצועית וכזאת שתמנע עובש ותסייע להוריד אותו מהקירות.

אם אתם מעוניינים להוריד עובש לבד, חשוב להאריך את רמת העובש ואת סמיכות השכבה שלו, לתאר את המצב בחנויות למוצרי ניקוי או למוצרי בנייה, ולבחור את החומר היעיל ביותר לניקוי.

חשוב לדעת כי בעת פעולת השפשוף, ההתזה של החומר וההתעסקות עם החומרים הייעודיים: יש להגן על הגוף, ורק לאחר שהגנתם על הפנים באמצעות מסכה, על הידיים באמצעות כפפות כמו גם על הרגליים עם נעליים גבוהות  – ניתן להתחיל בעבודה וזאת משום שחומרים כאלה נחשבים רעילים וחזקים בריחם החריף, ולכן יש לעבוד עמם בזהירות.

כתוב/כתבי תגובה